Din sökning gav 0 träffar

  Ett fel uppstod.
  Dölj bild

  Webbhjälp

  Statistik för din blogg på bloggportalen

  Ett av många praktiska verktyg för att förbättra och utvärdera din blogg är att titta på hur många läsare du har och vilka inlägg de läser. Här får du veta hur du kan ta reda på statistiken för din blogg.

  Svenska kyrkans bloggportal är ansluten till vårt nationella konto hos Google Analytics. Vi kan få ut en uppsjö av användbar statistik därifrån. Vi får inte ut automatisk statistik för varje enskild blogg, men du kan enkelt få en rapport för hur det ser ut för just din blogg.

  Beställ prenumeration på statistik för din blogg

  Via kanslistöd kan du få en regelbunden rapport från just din blogg. I självserviceportalen går du via Registrera ärende > Webb, webbtjänster och appar > Externwebb och uppger namnet på din blogg och att det gäller statistikrapporter.

  Kontakta kanslistöd för att beställa månatlig statistik för din blogg

  Här på webbhjälp kan du läsa mer om hur du kan tolka den statistik du får

  Redaktör och innehållsansvarig
  Per Hård af Segerstad, Kommunikationsavdelningen
  Uppdaterad
  2020-01-23
  X
  Dokumentid: 1435731- Webid: 129951 - Unitid: 2147483318