Din sökning gav 0 träffar

    Ett fel uppstod.
    Dölj bild

    Intranät Stockholms stift

    Kommunikatörer i församlingarna

    I kommunikatörsnätverket möts de som arbetar med information/kommunikation i församlingarna cirka två gånger per termin.



    Adolf Fredriks församling
    Anna Johanna Blom 072-516 39 90 
    annajohanna.blom@svenskakyrkan.se


    Boo församling
    Maria Winkler 0725-646212
    maria.winkler@svenskakyrkan.se 


    Botkyrka församling
    Daniel Claesson 0739-607506
    daniel.claesson@svenskakyrkan.se

    Jenny Samuelsson 0739-607581
    jenny.samuelsson@svenskakyrkan.se


    Bromma församling
    Emilia Strandh Holmqvist 08-564 355 15
    emilia.strandhholmqvist@svenskakyrkan.se

    Anne Sydqvist 08-564 355 16
    anne.sydkvist@svenskakyrkan.se


    Brännkyrka församling
    Kari Malmström 070-847 69 31
    kari.malmstrom@svenskakyrkan.se

    Stefan Jämtbäck 0725-431198,
    stefan.jamtback@svenskakyrkan.se


    Danderyds församling
    Christina Högberg  0732-01 94 91
    christina.hogberg@svenskakyrkan.se

    Jenny Sigeman 08-568 957 23
    jenny.sigeman@svenskakyrkan.se



    Djurö, Möja och Nämdö församling
    Tel: 08-57154400
    djuro.samfallighet@svenskakyrkan.se


    Eds församling
    Jenny Nordström(kh) 08-588 918 55
    jenny.nordstrom@svenskakyrkan.se


    Ekerö pastorat
    Eva Linnros 08-560 387 12
    eva.linnros@svenskakyrkan.se


    Enskede-Årsta församling
    Hazel Lindkvist 08-556 133 33 
    hazel.lindkvist@svenskakyrkan.se 

    Elinor Edvall 08-556 133 77
    elinor.edvall@svenskakyrkan.se 

    Marie Rickberg 08-556 133 76
    marie.rickberg@svenskakyrkan.se


    Engelbrekts församling
    Nina Fylkegard 08-406 98 48
    nina.fylkegard@svenskakyrkan.se


    Farsta församling
    Annika Schlegel Åberg 08-683 63 10
    annika.schlegel-aberg@svenskakyrkan.se 

    Anja Björkens Sedin 08-683 63 04
    anja.bjorkens.sedin@svenskakyrkan.se

    Isabelle Björklund 08-683 6379
    ​isabelle.bjorklund@svenskakyrkan.se


    Finska församlingen
    Birgitta Forsman 08-440 82 00
    birgitta.forsman@svenskakyrkan.se


    Fresta församling
    Mimmi Kilander, 08-594 105 25
    mimmi.kilander@svenskakyrkan.se


    Färingsö församling
    Joakim Jonsson 08-564 209 26  
    joakim.jonsson@svenskakyrkan.se


    Gustavsberg-Ingarö församling
    Ylva Larsson 08-570 380 55
    ylva.larsson@svenskakyrkan.se

    Christer Engström 08-570 380 85
    christer.engstrom@svenskakyrkan.se​


    Gustav Vasa församling
    Magnus Bjurberg 08-508 88 654
    magnus.bjurberg@svenskakyrkan.se


    Hammarby församling
    Pompom Sönnfors 08-555 168 29
    pompom.sonnfors@svenskakyrkan.se


    Hanninge pastorat
    Joakim Löfgren 08-555 670 40
    joakim.lofgren@svenskakyrkan.se

    Sanna Åbom 08-555 670 77
    sanna.abom@svenskakyrkan.se

    Linn Forsdahl 08-555 670 09
    linn.forsdahl@svenskakyrkan.se

    Rosanna Öhrwall 08-555 670 51
    rosanna.ohrwall@svenskakyrkan.se

    Amanda Höglund 08-500 658 65
    amanda.hoglund@svenskakyrkan.se


    Hedvig Eleonora församling
    Iréne Rimansohn 08-545 675 80
    irene.rimansohn@svenskakyrkan.se


    Huddinge pastorat
    Charlotte Lindtrup, 08-588 697 28
    charlotte.lindtrup@svenskakyrkan.se​

    Maria Milén 08-588 697 83
    maria.milen@svenskakyrkan.se​​

    Helena Svensson 08-588 699 13
    helena.svensson@svenskakyrkan.se​

    Martin Vind Zettersten 08-588 698 34, 070-162 98 34
    martin.zettersten@svenskakyrkan.se


    Hägerstens församling
    Mattias Rolund 08-685 3089
    mattias.rolund@svenskakyrkan.se

    Marie Lundholm Janenge 08-685 30 24
    marie.janenge@svenskakyrkan.se


    Hässelby församling
    Ulrika Abrahamsson 08-50599208
    ulrika.abrahamsson@svenskakyrkan.se


    Högalids församling
    Kikki Hatt 08-616 88 11, 070-616 87 11
    kikki.hatt@svenskakyrkan.se

    Catharina Fredrikson 08-616 88 11
    catharina.fredrikson@svenskakyrkan.se


    Järfälla församling
    Björn Arkemo 08-580 218 98 
    bjorn.arkemo@svenskakyrkan.se

    Anna Steinholz 08-580 218 00
    anna.steinholtz@svenskakyrkan.se


    Katarina församling
    Dan-Marcus Pethrus 08-743 68 07
    dan-marcus.pethrus@svenskakyrkan.se

    Henric Claesson 08-743 68 12
    henric.claesson@svenskakyrkan.se


    Lidingö församling
    Sara Wikström 0766-20 17 30
    sara.wikstrom@svenskakyrkan.se

    Jenny Roghe 0766-20 17 31
    jenny.roghe@svenskakyrkan.se


    Maria Magdalena församling
    Roberth Björk 070-844 46 00
    roberth.bjork@svenskakyrkan.se


    Nacka församling
    Nadia Mitrovski 08-546 061 21
    nadia.mitrovski@svenskakyrkan.se

    Alice Braun 08-546 06 122
    alice.braun@svenskakyrkan.se

    Pontus Gyllare 073-646 63 19
    pontus.gyllare@svenskakyrkan.se 

    Nina Rahm 08-54 60 61 021
    nina.rahm@svenskakyrkan.se

    Olle Friman 0733-649 828
    olle.friman@svenskakyrkan.se


    Oscars forsamling
    Jacob Engvall 08-442 51 03
    jacob.engvall@svenskakyrkan.se

    Anna Selander 08-442 51 03
    anna.selander@svenskakyrkan.se


    Saltsjöbadens församling
    Andreas Lindström 070-289 90 67
    andreas.lindstrom@svenskakyrkan.se


    S:t Johannes församling
    Jessica Mossberg 070-5677940
    jessica.mossberg@svenskakyrkan.se


    S:ta Clara kyrka
    Carolina Ayoub 070-822 08 52
    carolina.ayoub@svenskakyrkan.se


    S:t Matteus församling
    Inger Wallin 076-525 78 34
    inger.wallin@svenskakyrkan.se


    Skarpnäcks församling
    Berith Elvhult 08-505 815 17
    berith.elvhult@svenskakyrkan.se


    Skärholmens församling
    Viktor Jonsson 08-680 94 35
    viktor.jonsson@svenskakyrkan.se


    Sofia församling
    Sofia Sternevald  072-571 99 03 
    sofia.sternevald@svenskakyrkan.se


    Sollentuna församling
    Birgitta Sjöberg 072-724 32 46
    birgitta.sjoberg@svenskakyrkan.se

    Camilla Belusa 08-505 513 36
    camilla.belusa@svenskakyrkan.se


    Solna församling
    Charlotta Häägg 08-546 646 34
    charlotta.haagg@svenskakyrkan.se 

    Johanna Norin 08-546 646 47
    johanna.norin@svenskakyrkan.se​


    Stockholms domkyrkoförsamling
    Håkan Bodin 08-723 30 14
    hakan.bodin@svenskakyrkan.se

    Louise Linde 08-723 30 01
    louise.linde@svenskakyrkan.se


    Spånga-Kista församling
    Anneli Eriksson 08-505 991 64
    anneli.eriksson2@svenskakyrkan.se

    Christian Appelsved 08-505 990 37
    christian.appelsved@svenskakyrkan.se


    Sundbybergs församling
    Annika Andersson 08-635 33 51
    annika.andersson3@svenskakyrkan.se

    Hanna Hedström 08-635 33 80
    hanna.hedstrom@svenskakyrkan.se


    Tyresö församling
    Anna Adolfsson 08-410 937 11
    anna.adolfsson@svenskakyrkan.se

    Ottilia Andersson 08-410 937 05
    ottilia.andersson@svenskakyrkan.se


    Tyska S:ta Gertruds församling
    Elisabeth Guggomos 08-10 12 63
    info@st-gertrud.se


    Täby församling
    Simon Dunder 08-580 036 78 
    simon.dunder@svenskakyrkan.se

    Christina Dagberger Jonsson 08-580 036 79
    christina.dagberger@svenskakyrkan.se


    Vallentuna församling
    Brita Fromm 08-511 86 213
    brita.fromm@svenskakyrkan.se 


    Vantörs församling
    Staffan Ohlson 08-556 572 00
    staffan.ohlson@svenskakyrkan.se

    Katarina Wikström 08-556 572 63
    katarina.wikstrom@svenskakyrkan.se


    Vaxholms församling
    Linda Metérus Haglund 08-541 717 10
    linda.meterus.haglund@svenskakyrkan.se


    Vällingby församling 
    Philip Jandovsky 08-445 85 05
    philip.jandovsky@svenskakyrkan.se


    Värmdö församling
    Malin Öh 08-574 009 60
    malin.oh@svenskakyrkan.se


    Västerleds församling
    Danne Sundell 08-445 96 42
    danne.sundell@svenskakyrkan.se


    Västermalms församling
    Lasse Skölving 08-617 39 44
    lars.skolving@svenskakyrkan.se

    Charlotte Hörndahl 08-545 709 53
    charlotte.horndahl@svenksakyrkan.se


    Össeby församling
    Maria Sandberg 073-998 20 34
    maria.sandberg4@svenskakyrkan.se


    Österåkers pastorat
    Camilla Martikander 08-540 845 71
    camilla.martikander@svenskakyrkan.se

    Ellinore Nilsson 08-540 845 27
    ellinore.nilsson@svenskakyrkan.se


    Svenska kyrkan i Märsta
    Johan Nilsson 070 956 48 18
    johan.nilsson@svenskakyrkan.se


    Svenska kyrkan i Salem
    Carin Traumer 073-689 12 76
    carin.traumer@svenskakyrkan.se

    Redaktör och innehållsansvarig
    Björn Ericsson, Häftstiftet
    Uppdaterad
    2022-07-06
    X
    Dokumentid: 743171- Webid: 28950 - Unitid: 14