Din sökning gav 0 träffar

    Ett fel uppstod.
    Dölj bild

    Lunds stift

    Samordnare i stiftet

    Kontaktlista för samordnare i stiftet i frågor som avser Institutionssjälavården, de kyrkliga förskolorna, Stiftsgruppen och HBTQ-frågor.

     

    Jourhavande präst
    Maria Alm
    maria.c.alm@svenskakyrkan.se
    040-642 89 06, 0765-46 89 06

    Sjukhuskyrkan
    Kristina Berlin
    kristina.berlin@svenskakyrkan.se
    046-15 55 49, 0708-22 16 97

      

    Fängelsekyrkan - NAV
    Lena Bruce
    lena.bruce@svenskakyrkan.se
    044-780 64 16, 0766-36 54 16

    Militärsjälavården
    Daniel Breimert
    daniel.breimert@svenskakyrkan.se
    0455-10356 (växel), 0768-69 60 91

     

    HBTQ-frågor
    Albin Tanke
    albin.tanke@svenskakyrkan.se

    Kyrkliga förskolor
    Åsa Pettersson
    asa.a.pettersson@svenskakyrkan.se
    040-602 46 80, 0701-611 96 80

     

    Stiftsgruppen
    Rikke Möller Andersen
    rikke.moller.andersen@svenskakyrkan.se
    046-15 24 49, 0727-41 74 76

     

    Redaktör
    Andrea Kollmann, Lunds stift
    Innehållsansvarig
    Åsa Espgård, Lunds stift
    Uppdaterad
    2018-01-23 16:45
    X
    Dokumentid: 1324191- Webid: 29145 - Unitid: 8